ceturtdiena, 2017. gada 7. septembris

Keramikas darbnīca Grašos

Turpinot tradīciju, šajā vasarā bērniem tika organizēta keramikas darbnīca. Pie mums ciemojās māksliniece no Francijas Anny Bouchut un iepazīstināja bērnus ar mālu.

Visiem bērniem tā bija pirmā saskare ar šo materiālu, līdz ar to daudz jaunas informācijas un brīnišķīgu izjūtu. Tikai no malas šīs darbošanās izskatās viegli. Patiesībā vajag daudz pacietības, izdomas un arī spēka.

Gan mazie, gan lielie tika pie sev atbilstošas darbošanās. Lielākie palīdzēja jaunākajiem, bet Anny deva profesionālas norādes pašiem vecākajiem darbnīcas dalībniekiem.
Darbnīcas gala rezultātā tapa dažādas flīzītes, uz kurām bērni ļāva vaļu savam domu lidojumam ar nosaukumu "Dzīvības koks". Kad flīzītes būs izžuvušas, tās tiks apdedzināts un krāsotas, bet pēc tam no tām tiks veidota koks dekors. Ceram to visu pabeigt uz Ziemassvētkiem, lai varētu to instalēt jaunajā  bērnu mājiņā Sudraba vītoli. 

Liels paldies Francijas Institūta direktoram Gilles Bonnevialles, kurš uzaicināja pie mums mākslinieci. Tāpat esam pateicīgi Cesvaines Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas vadītājai Sanitai Ozolai, kura mums palīdzēja ar instrumentiem un mālu. Viņa arī piedāvāja izveidotās flīzītes apdedzināt savā krāsnī.
Vislielākais paldies Anny Bouchut, kura pie mums pabija tikai dažas dienas, bet jūtamies tā, ka būtu pazīstami jau sen. Paldies, ka atklāji mums māla pasauli. Mēs atkal tevi gaidīsim ciemos!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru